سلامتی و پزشکی

صالحی امیری: فدراسیون پزشکی ورزشی در مبارزه با کرونا کارنامه قابل قبولی داشته است

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: سه ماه سختی برای ورزش قهرمانی ایران و فدراسیون پزشکی ورزشی پشت سر گذاشتیم، اما کارنامه قابل قبولی داشتیم.

16 مرداد 1399

مسائل تنفسی در بهبود یافتگان کووید 19 ماندگار است؟

یک متخصص داخلی و فوق تخصص ریه گفت: بسیاری نگرانند که بعد از بهبودی از بیماری کووید 19، ریه آنها کوچک و یا حجم آن کم گردد این در حالیست که در بسیاری از موارد بهبود یافتگان مسئله ای از نظر تنفسی به صورت ماندگار پیدا نمی نمایند.

15 مرداد 1399

شناسایی 2080 بیمار جدید کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 2080 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور طی بیست و چهار ساعت گذشته اطلاع داد و گفت: بیش از 111 هزار بیمار بهبود یافته و ترخیص شده اند.

6 مرداد 1399

آخرین شرایط فعالیت نشریات دانشجویی دانشگاه تهران در دوران کرونا

نشریات دانشجویی دانشگاه تهران در اردیبهشت ماه سال جاری به صورت الکترونیکی منتشر شدند.

6 مرداد 1399

ثبت 150 مورد جدید ابتلا به کرونا در عراق؛ شمار فوتی ها به 127 نفر رسید

وزارت بهداشت عراق گفت که در طول 24 ساعت گذشته 150 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

5 مرداد 1399

کوشش نماینده جمهوری خواه سنای آمریکا برای قطع یاری به لبنان

نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا طرحی ارائه داده که خواهان قطع یاری دولت این کشور به لبنان است.

30 تیر 1399

شرایط گناباد و بجستان همچنان قرمز است

خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با توجه به اینکه گناباد جمعیت 80 هزار نفری دارد، اگر در هر 2 روز، سه نفر بستری شوند؛ شرایط قرمز اعلام می شود که متاسفانه در روزهای اخیر این اتفاق افتاده است و افزایش آمار مبتلایان در منطقه را شاهد...

18 تیر 1399

پامپئو: ایران باید از سوریه خارج گردد، هنوز درباره منشأ کرونا اطمینان نداریم

وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در ادامه لفاظی ها علیه ایران گفت که این کشور باید از سوریه خارج گردد. او همچنین در سخنانی متناقض گفت هنوز درباره منشأ پیدایش کرونا اطمینان ندارد.

14 تیر 1399

این ربات پرتو فرابنفش را در 2 دقیقه از بین می برد

یک شرکت مهندسی پزشکی آمریکایی مدعی شده ربات 125 هزار دلاری آن ها ویروس کرونا را در 2 دقیقه از بین می برد و بهترین وسیله برای ضدعفونی کردن بیمارستان ها است.

13 تیر 1399

بهترین راه برای کشتن ویروس کرونا چیست؟

باشگاه خبرنگاران/ یکی از مهم ترین اقدامات برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، رعایت شست و شوی دست ها در طول روز است. تماس دست های آلوده به ویروس با چشم، بینی و دهان منجر به انتقال ویروس به بدن فرد می گردد؛ بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به کرونا افراد...

12 تیر 1399

کرملین: اولویت کنونی برای پوتین مبارزه با کرونا است

سخنگوی کرملین در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی گفت: در شرایط کنونی اولویت رئیس جمهروی روسیه مبارزه با بیماری کرونا و جان افراد مبتلاست و هدف پوتین از ارائه یاری های انسانی به آمریکا و ایتالیا هم کاهش تحریم ها نبوده است.

7 تیر 1399

صادرات مازاد تولید اقلام بهداشتی در دستور کار

وزیر صنعت گفت: دولت این اجازه را به وزارت صمت داده تا بخشی از مازاد تولید اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا را مشروط به تامین کامل نیاز کشور به سایر کشور ها صادر کند.

5 تیر 1399

خبرنگاران قدردانی ترامپ از یاری های کره جنوبی به این کشور

پکن- خبرنگاران- دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی، از این کشور به خاطر ارسال یاری هایش به آمریکا در زمینه مبارزه با کرونا قدردانی کرد.

4 تیر 1399

کشورهای دنیا در سال 2019 چقدر برای مصارف نظامی هزینه کردند؟

یک اندیشکده سوئدی در گزارش سالیانه خود حجم هزینه کرد کشورهای دنیا در بخش نظامی را نزدیک به دو تریلیون دلار گفت.

3 تیر 1399

نباید اجازه بدهیم اشتغالزایی واحد پوشاک به دلیل خسارت های کرونا از دست برود

به گفته رئیس اتحادیه پوشاک کرمانشاه، بیش از 2500 واحد صنفی عرضه پوشاک در کرمانشاه به دلیل زیان های چند صد میلیونی ناشی از شیوع بیماری کرونا چوب حراج به اجناس مغازه های خود زده اند.

1 تیر 1399

ایجاد و گسترش پهنه های فرهنگی هنری

ورود ویروس کووید 19 همه را غافلگیر و نظم زندگی ها را به هم ریخت. تورج فرهادی، شهردار منطقه 6، قبل و حین گفت وگو تأکید می نماید ویروس کرونا وقت و انرژی زیادی از مجموعه شهرداری گرفته و سایر پروژه ها را تحت تأثیر قرار داده است. با این حال به گفته فرهادی، سال...

27 خرداد 1399

کرونا در کوبا: توقف گردشگری و تعطیلی کافه ها

بیشترین تاثیر منفی این شرایط متوجه کارکنان بخش خصوصی کوبا شده که معمولا نسبت به کارکنان بخش های دولتی، درآمد بیشتری دریافت می نمایند (حدود 50 دلار در ماه).

26 خرداد 1399

خبرنگاران کارکنان رسانه ها از بیمه بیکاری بهره مند می شوند

تهران- خبرنگاران- خبرنگاران و کارکنان رسانه های مشمول قانون کار که شغل خود را در امسال از دست داده اند یا فعالیت آنها در ماه های اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا (حوادث غیرمترقبه) به حالت تعلیق در آمده؛ مشمول بیمه بیکاری هستند و برای...

19 خرداد 1399

خبرنگاران ترافیک کلانشهر اصفهان افزایش یافت

اصفهان - خبرنگاران - رییس پلیس راهور استان اصفهان گفت: ترافیک خودروها در اصفهان در چند روز گذشته پس از بازگشایی اصناف کم خطر و همچنین حذف طرح زوج و فرد افزایش یافت و در مواقع غروب، سنگین می گردد.

18 خرداد 1399

ترامپ چگونه آمریکا را به دام کرونا انداخت؟

جامعه پزشکی و اطلاعاتی آمریکا هفته ها پیش، از بیم فراگیر شدن کرونا دچار اضطراب و وحشت شده و درباره وقوع یک فاجعه بهداشتی به کاخ سفید هشدار داده بود اما دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور همه گزارش ها و یادداشت ها را پشت گوش انداخت و زمانی وارد عمل شد که...

16 خرداد 1399
تعداد: (100)