تازه ترین گزارش ناظران سازمان ملل از عهدشکنی کره شمالی

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، ناظران سازمان ملل متحد پیش از جلسه مقام های آمریکایی و کره شمالی برای تدارکات دومین نشست خلع سلاح هسته ای اعلام کردند، کره شمالی در کوشش است تا تضمین کند قابلیت های هسته ای و موشکی بالستیک آن در جریان حملات نظامی منهدم نمی گردد.

تازه ترین گزارش ناظران سازمان ملل از عهدشکنی کره شمالی

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت، استفان بیگان، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی فردا (چهارشنبه) با همتایش از کره شمالی در پیونگ یانگ ملاقات می نماید تا مقدمات نشست اواخر همین ماه میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی فراهم گردد. بیگان ابراز امیدواری نموده است جلسه با کیم هیوک چول، همتای جدید او از کره شمالی نقشه راه یک سری اقدامات برای نشست ترامپ و کیم جونگ اون باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، استفان بیگان که یکشنبه و دوشنبه در سئول با مقام های کره جنوبی مذاکراتی داشت، گفته است به دنبال نقشه راهی برای مذاکرات و اعلامیه های رو به جلو و درک مشترک نتایج مطلوب از کوشش های مشترک است.

مقام های کره جنوبی اظهار داشتند، آنها و ایالات متحده می توانند به توافقی دست یابند که منجر به خلع سلاح هسته ای کره شمالی و انهدام اصلی ترین سایت هسته ای موسوم به یونگبیون گردد که این می تواند با اقدامات ایالات متحده از جمله خاتمه رسمی به جنگ سال 1950-53 و راه اندازی دفتر نمایندگی جبران گردد.

اما ناظران بر تحریم سازمان ملل متحد در گزارش محرمانه ای که به کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل متحد 15 عضوی ارائه شده و روز دوشنبه رویترز آن را دیده است، اعلام نموده اند که آنها به شواهدی از یک فرایند بدون تغییر در بخشی از کره شمالی برای پراکنده کردن نقاط مونتاژ، ذخیره و آزمایش ها دست یافته اند.

هیات کره شمالی در سازمان ملل متحد هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است. اولین نشست میان ترامپ و کیم جونگ اون در ژوئن سال گذشته در سنگاپور به تعهد مبهمی از جانب رهبر کره شمالی ختم شد تا به سمت خلع سلاح هسته ای کامل در شبه جزیره کره حرکت کند. انتظار می رود شهر تفریحی دانانگ در ویتنام محل ملاقات آینده مشخص گردد.

در این گزارش سازمان ملل متحد همچنین آمده است، ثابت شده است که تحریم ها بی اثر بوده است. ناظران تحریم ها در سازمان ملل متحد به این نتیجه رسیدند که این کشور همچنان به نقض قطعنامه های شورای امنیت به وسیله افزایش انتقال های غیر قانونی کشتی به کشتی محصولات نفتی و زغال سنگ ادامه می دهد. در این گزارش آمده است: نقض متعدد تازه ترین تحریم های سازمان ملل نشان دهنده ناکارآمد بودن تحریم هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تازه ترین گزارش ناظران سازمان ملل از عهدشکنی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین گزارش ناظران سازمان ملل از عهدشکنی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید