خبرنگاران رهبر کره شمالی پس از سه هفته در انظار عمومی ظاهر شد

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، تهران- خبرنگاران- رهبر کره شمالی پس از سه هفته غیب در رسانه ها که شایعه دوری از پایتخت از بیم شیوع کرونا را تقویت نموده بود، در مراسم کلنگ زنی یک بیمارستان در پیونگ یانگ حاضر شد.

خبرنگاران رهبر کره شمالی پس از سه هفته در انظار عمومی ظاهر شد

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پس از حدود 3 هفته غیبت از دید عموم، در مراسم کلنگ زنی یک بیمارستان در پیونگ یانگ پایتخت این کشور حاضر شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارش های اخیر خود گفته بود که کیم برای نظارت بر رزمایش های نظامی به سواحل شرقی کشور رفته است؛ اما این غیبت به شایعاتی پیرامون دوری کردن او از پایتخت از بیم شیوع کرونا دامن زده بود.

کره شمالی در روز دوشنبه 19 اسفندماه یک آزمایش موشکی انجام داد که پس از آن خبرگزاری رسمی این کشور اظهار داشت که کیم شخصا بر این آزمایش نظارت داشته است.

کیم در مراسم کلنگ زنی بیمارستان عمومی پیونگ یانگ گفت: حزب ما برپا نگهداشتن سلامت عمومی را به عنوان اصل سیاسی حفظ و برجسته کردن تصویر سوسیالیسم کره ای و وظیفه ای حیاتی قرار داده است که اولویت دارترین کوشش های دولت باید در هر شرایط و محیطی در راستای آن باشد.

رهبر کره شمالی دستور داده است که این بیمارستان ظرف مدتی حدود 7 ماه ساخته و تکمیل می گردد.

در تصاویری که از رهبر کره شمالی پس از شروع شیوع کرونا در چین منتشر شده، او ماسک نپوشیده اما مقام هایی که او را همراهی می نمایند، ماسک به صورت دارند.

اما در تصویری که از حضور امروز او در مراسم کلنگ زنی بیمارستان عمومی پیونگ یانگ توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی منتشر شد، کیم و مقام های همراهش هیچ یک ماسک ندارند، اما کارگران ماسک بر دهان دارند.

تا به امروز هیچ آمار رسمی از مبتلایان به کرونا یا فوت ناشی از این ویروس توسط دولت این کشور منتشر نشده است، اما خبرگزاری رسمی آن اعلام نموده که هزاران نفر برای آنالیز احتمال ابتلا به کووید19 تحت نظارت هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رهبر کره شمالی پس از سه هفته در انظار عمومی ظاهر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهبر کره شمالی پس از سه هفته در انظار عمومی ظاهر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید