آمریکا 300 کامیون سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، رئیس مرکز آشتی ملی روسیه شامگاه سه شنبه تصریح کرده آمریکا از آغاز سال جاری میلادی 300 کامیون حامل انواع مختلف سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است.

آمریکا 300 کامیون سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ممتاز آنلاین، وزارت دفاع روسیه سه شنبه اعلام کرده آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی 300 کامیون حامل سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از اولگ ژورالوف رئیس مرکز آشتی ملی روسیه نوشته از ابتدای سال جاری میلادی 13 کاروان نظامی آمریکا شامل بیش از 80 خودروی زرهی و بیش از 300 کامیون حامل سلاح از عراق به شمال سوریه منتقل شده اند.

آقای ژورالوف که در جمع وبلاگ ممتاز آنلاین صحبت می کرد اضافه کرده از این سلاح ها علیه نظامیان ترکیه و شهروندان غیرنظامی استفاده شده است.

این مقام روسیه ای گفت: فرماندهی نیرو های آمریکایی در منطقه، دو سوی فرات را غرق در سلاح و مهمات کرده است. فقط از ابتدای سال 2020، سیزده کاروان نظامی مشتمل بر بیش از 80 خودروی زرهی و بیش از 300 کامیون حامل انواع مختلف سلاح از عراق وارد سوریه شده اند.

اولیگ ژورالوف اضافه کرد: از این سلاح ها هم در درگیری های میان گروه های مختلف شبه نظامی در سراسر منطقه دو سوی فرات استفاده می شود و هم علیه نظامیان ترکیه در شمال سوریه.

وخیم تر شدن اوضاع انسانی در مناطق شمال شرق سوریه و تداوم حملات خمپاره ای از سوی شبه نظامیان باعث فرار غیرنظامیان از منازل خود به سمت مناطق تحت کنترل دولت سوریه شده است.

رئیس مرکز آشتی ملی روسیه گفت از زمان آغاز سال جاری میلادی حدود 23000 سوری از این منطقه فرار کرده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا 300 کامیون سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 300 کامیون سلاح را از عراق به سوریه منتقل کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید