100واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد پلمب شد

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، رییس اتحادیه هتل آپارتمان داران مشهد در نشست خبری که ظهر امروز در هتل ویستا این شهر برگزار گردید گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز پلمپ یکصد مورد واحدهای غیر مجاز اقامتی صورت پذیرفته است و مابقی نیز برای اقدام معرفی شده اند.

100واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد پلمب شد

وی در ادامه به بعضی از مسائل موجود بر سر راه افزایش کیفیت خدمات رسانی به زائران اشاره نمود و گفت: باید معضلات مسائل مشهد را ریشه یابی کرد.

مهدی آجیلیان اضافه نمود: یکی از مسائلی که نقشی عمده در کیفیت خدمات دهی ما دارد نامعلوم بودن زمان ورود و خروج زایر است. اعلام دیر هنگام آمار زایر و مسافر نیز بر مسائل خدمات دهی دامن می زند.

وی اضافه نمود: به رغم کمبودهای موجود بسیاری از مسائلی که زایران برای رفع آن به ما مراجعه می نمایند در محل و فوری رفع می گردد که البته این سرعت عمل ناشی از زمان کوتاه ماندگاری زایر در شهر مشهد است.

رییس اتحادیه هتل آپارتمان داران مشهد بر لزوم بازنگری فرهنگ سفر در کشور و به ویژه شهر مقدس مشهد تاکید نمود و سپس گفت: با سرشکن کردن آمار زایر و مسافر در تمام طول سال و برنامه ریزی برای مکان اقامت، زیارت و بازدیدها می توان از امکانات موجود بهره وری بهینه کرد و درصد کیفیت خدمات را افزایش داد.

وی ادامه داد: طبق آخرین آماری که از میراث فرهنگی در دسترس است در افزایشی قابل توجه حدود 80درصد زایر و مسافر سواری شخصی را برای مسافرت انتخاب می نمایند این در حالی است که رقم خدمات و اسکان نسبت به گذشته افزایش یافته است.

آجیلیان برای توسعه رویکرد خدمات مسافر محور پیشنهاد کرد: فرهنگ مسافرت گروهی کاروانی رواج یابد.

وی این امر را مایه گسترش بعد عارفانه سفر توصیف کرد و اضافه نمود: سفرهای ارزان قیمت حاصل ترویج مسافرت های گروهی و کاروانی است.

آجیلیان سفرهای زیارتی عتبات عالیات را الگویی مناسب برای بهره مندی از برکات سفر گروهی دانست.

رییس اتحادیه هتل آپارتمان داران مشهد در مورد اقدامات دستگاه های مربوطه برای تحقق این پیشنهاد توضیح داد: استانداری خراسان رضوی در صدد برآمده و در کارگروه مبدا به مبدا با یاری سازمان حج و زیارت برای تحقق این پیشنهاد گام هایی امید بخش برداشته است.

وی گفت: در راستای این طرح مسافر با هماهنگی و دعوت قبلی به مشهد وارد خواهد شد و با برنامه های فرهنگی، بسته های مذهبی و زیارتی او را در آمد و رفت سفر همراهی می کنیم.

آجیلیان اهتمام و نقش رسانه ها را در عینی شدن این اقدامات موثر ارزیابی کرد و اضافه نمود: با اجرایی شدن طرح مبدا به مبدا شاهد جمع شدن واحدهای غیر رسمی اقامتی در مشهد خواهیم بود.

اقامتگاه های غیر مجاز چالش پیش رو

وی وجود اقامتگاه های غیر مجاز در مشهد را چالشی سهمگین پیش روی متولیان امر خواند و با تاسف اظهار کرد: ارایه خدمات نامرغوب و به مراتب کمتر با بهایی پایین تر سبب جذب مسافران و زایرانی است که کم در آمدند و بدون هیچ اعلام قبلی به نهادهای ذیربط وارد مشهد می شوند.

وی بهای اعلامی از سوی واحدهای غیر مجاز اقامتی را در مقایسه با خدمات هتل آپارتمان های مشهد ناچیز خواند و گفت: واحدهای غیر مجاز بر خلاف هتل آپارتمان های مجاز در تامین امنیت جانی و اقتصادی مسافران بسیار ضعیف عمل می نمایند که این امر متاسفانه از دید مسافر پنهان مانده است.

آجیلیان آمار هتل آپارتمان های مشهد را 310 واحد اظهار داشت و گفت: در ایام پیک مسافر 70 در صد این واحدها اشغال می گردد و در ایام غیر پیک هم 30 درصد که با توجه به این رقم کمبودی در این خصوص تا کنون مشاهده نشده است.

رییس هتل آپارتمان داران مشهد در پاسخ به سووال وبلاگ ممتاز آنلاین در مورد بعضی از حوادث اخیر که در هتل آپارتمان ها روی داده است اذعان کرد: بعضی از حوادث اخیر در سوئیت آپارتمان ها اتفاق افتاده است که متاسفانه بعضی از این واحدها برای جذب مسافر عنوان خدمات خود را در قالب هتل آپارتمان اعلام می نمایند.

وی اظهار کرد: عنوان سوئیت آپارتمان در عناوینی تعریف شده از سوی سازمان گردشگری وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "100واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد پلمب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100واحد اقامتی غیرمجاز در مشهد پلمب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید