کرونا، سبب برکناری احتمالی آقای رئیس جمهور می گردد

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، ایرنا نوشت: مارکو اورِلیو مِلُو قاضی دیوان عالی فدرال برزیل درخواست برکناری ژائیر بولسونارو رئیس جمهوری این کشور را به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا به دفتر دادستان کل برزیل ارائه داده است.

کرونا، سبب برکناری احتمالی آقای رئیس جمهور می گردد

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری اسپوتنیک و روزنامه گاردین، در این درخواست که رجینالدو لوپز عضو مخالف مجلس نمایندگان برزیل آن را تهیه و تنظیم نموده، رئیس دولت به نادیده دریافت تهدید کرونا برای کشور و خطرآفرینی برای برزیلیها متهم شده است.

درصورت پذیرفته شدن این درخواست در دفتر دادستان کل برزیل، این طرح در مجلس نمایندگان مطرح می گردد و نمایندگان آن را به رای می گذارند.

بولسونارو رسانه ها را به هراس افکنی در خصوص کرونا متهم نموده است. در واکنش به این مساله، بعضی از اعضای کنگره ملی برزیل از وی خواستند استعفا دهد.

در همین حال، یک قاضی فدرال برزیلی دولت را از اقدام علیه قرنطینه بازداشته و توییت های رئیس جمهوری نیز به دلیل نقض مقررات شبکه های اجتماعی در ارتباط با اطلاعات سلامت عمومی، از توییتر حذف شده است.

رئیس جمهوری راست افراطی برزیل این روزها با کم اهمیت جلوه دادن ویروس کرونا و تضعیف فرایند کند کردن شیوع این ویروس، بخش زیادی از جامعه برزیل را به خشم آورده است.

وی روز یکشنبه درخواست وزیر بهداشت کابینه اش برای رعایت فاصله فیزیکی را نادیده گرفت و گفت: همه ما روزی خواهیم مرد.

اما بعضی از چهره های مخالف سیاسی برزیل با انتشار بیانیه ای اعلام کردند که رفتارهای این چنینی، جان انسان های زیادی را تهدید می نماید.

در این بیانیه آمده است: برزیل و دنیا با شرایط فوق العاده بی سابقه ای در تاریخ روبه رو هستند و در کشور ما، این شرایط اضطرار به دست یک رئیس جمهوری غیرمسئول، تشدید می گردد. ژائیر بولسونارو بزرگترین مانع پیش رو برای تصمیمات فوری اتخاذ شده به منظور کاهش شیوع کرونا و نجات جان انسان هاست.

بولسونارو در این بیانیه به ارتکاب جنایت، دروغگویی و ایجاد جو ناآرامی متهم شده و شایستگی وی برای ادامه سکان راهنمایی دولت زیر سوال رفته است.

این بیانیه در ادامه حاکی است: ما به وحدت و فهم برای مواجهه با این بیماری همه گیر احتیاج داریم، نه رئیس جمهوری که درمقابل مقام های بهداشت و سلامت می ایستد و منافع سیاسی اش را به جان مردم ترجیح می دهد.

چهره های مخالف دولت برزیل در این بیانیه چنین نتیجه گیری کردند که بولسونارو، چیزی بیش از یک مشکل سیاسی است و به مسئله ای در بخش سلامت عمومی تبدیل شده است و باید کنار رود.

آمار مبتلایان به کرونا در برزیل 4 هزار و 661 نفر و تعداد فوت شدگان بر اثر این بیماری 165 نفر است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "کرونا، سبب برکناری احتمالی آقای رئیس جمهور می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، سبب برکناری احتمالی آقای رئیس جمهور می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید