پامپئو: ایران باید از سوریه خارج گردد، هنوز درباره منشأ کرونا اطمینان نداریم

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در ادامه لفاظی ها علیه ایران گفت که این کشور باید از سوریه خارج گردد. او همچنین در سخنانی متناقض گفت هنوز درباره منشأ پیدایش کرونا اطمینان ندارد.

پامپئو: ایران باید از سوریه خارج گردد، هنوز درباره منشأ کرونا اطمینان نداریم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ممتاز آنلاین، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز چهارشنبه بار دیگر کوشش کرد از شیوع ویروس کرونا در جهان برای اتهام پراکنی علیه چین استفاده کند.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که ایران باید از سوریه خارج گردد. او همچنین گفت که آمریکا از تصمیم آلمان برای قرار دادن حزب الله لبنان در فهرست سازمان های تروریستی استقبال می نماید.

پامپئو گفت: ما به روسیه و رژیم سوریه گفته ایم که ایرانی ها باید [از سوریه] خارج شوند.

پامپئو در این کنفرانس خبری در مورد نقش ادعایی چین در انتشار ویروس کرونا گفت: چین می توانست از مرگ صدها هزار نفر در جهان جلوگیری کند.

او مدعی شد چین هنوز از انتشار اطلاعات لازم در مورد بیماری کووید-19 خودداری می نماید.

پامپئو روز یکشنبه گفته بود شواهد فراوانی حکایت از آن دارند که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین شروع شده است. ادعای او در حالی مطرح شد که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا گفته اند شواهدی در تأیید این مسئله وجود ندارد.

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه در پاسخ به سئوالی در مورد این نوع تناقضات در گفته های مقام های آمریکایی گفت: ما هنوز در این خصوص اطمینان نداریم و با وجود این شواهد عمده ای وجود دارند که نشان می دهند این ویروس از آزمایشگاه آمده است. این دو جمله، می توانند هر دو صحیح باشند.

پامپئو در ادامه مدعی شد درخواست های آمریکا از چین در مورد کرونا سیاسی نیست و گفت: چین هنوز از در اختیار قرار دادن اطلاعاتی که برای ایمن نگاه داشتن مردم ضروری است خودداری می نماید.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه کوشش کرد با استفاده از مسئله کرونا برای منصرف کردن کشورها از تجارت با چین استفاده کند: در نتیجه انتخاب های چین، کشورها دارند مخاطرات تجارت با حزب کمونیست چین را درک می نمایند و اقداماتی برای محافظت از مردمانشان انجام می دهند.

تلویزیون دولتی چین روز دوشنبه سخنان مایک پامپئو مبنی بر اینکه شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین بوده را دیوانه وار و مسئولیت گریزانه خواند و آن را محکوم کرد.

مایک پامپئو روز یکشنبه بار دیگر مدعی شد که دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد منشأ ویروس کرونا، آزمایشگاهی در ووهان چین بوده است. وی در ادامه ادعاهایش گفت که چین اجازه ورود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به آزمایشگاه ووهان را نداده است.

دولت ایالات متحده به ریاست دونالد ترامپ در کوشش است چین را مسئول شیوع این بیماری همه گیر جهانی معرفی کند. این در حالی است که این فرضیه از سوی سازمان جهانی بهداشت، جامعه علمی و حتی بخش هایی از دولت خود آمریکا رد شده است.

تلویزیون دولتی چین با استناد به سخنان مدیر کل سازمان جهانی بهداشت و متخصصان مسائل علمی که گفته اند کرونا منشأ طبیعی دارد گفت: پامپئو شرور در حال سم پراکنی و انتشار دروغ است.

در ادامه این تحلیل آمده است: این سخنان غیرعقلانی و نادرست از سوی سیاستمداران آمریکایی برای افراد بیشتر و بیشتری آشکار می نماید که شاهدی در تأیید این ادعا وجود ندارد.

تلویزیون دولتی چین همچنین گفت: گفتن اینکه این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان به بیرون درز کرد دروغ محض است. سیاستمداران آمریکایی به این دلیل که کوشش های خودشان برای جلوگیری از این بیماری گرفتاری ایجاد نموده دنبال راهی برای مقصر کردن دیگران هستند.

ادعاهای مقام های آمریکایی در حالی مطرح شده که جامعه اطلاعاتی آمریکا هم روز پنجشنبه در بیانیه ای خاطرنشان کرد که ویروس کرونا به صورت طبیعی ایجاد شده و شواهدی از دخالت بشر در ساخت آن وجود ندارد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا روز پنجشنبه تأکید کرد: کل جامعه اطلاعاتی مستمراً اقدام به ارائه حمایت های حیاتی از سیاست سازان آمریکایی و افراد دخیل در مبارزه با این ویروس نموده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: جامعه اطلاعاتی همچنین با جامعه علمی از این بحاظ که ویروس کووید-19 ساخته دست بشر نیست یا در آن تغییر ژنتیکی صورت نگرفته هم نظر است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پامپئو: ایران باید از سوریه خارج گردد، هنوز درباره منشأ کرونا اطمینان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: ایران باید از سوریه خارج گردد، هنوز درباره منشأ کرونا اطمینان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید