واکنش آمریکا به کرونا کند بود، سرعت فراوری کیت باید افزایش یابد

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین به نقل از سی ان بی سی، وی که در یکی از برنامه های سخنرانی تد که به صورت آنلاین برگزار می گردد، حضور یافته بود و جوابگوی سوالات مردمی بود توضیح داد ایالات متحده شانس اینکه مجبور به اعمال سیاست های قرنطینه نشده و مردم را مجبور به خانه نشینی اجباری نکند، از دست داده است. علت این است که این کشور با سرعت کافی نسبت به شیوع ویروس کرونا واکنش نشان نداده است.

واکنش آمریکا به کرونا کند بود، سرعت فراوری کیت باید افزایش یابد

گیتس اضافه کرد که آمریکا باید سرعت فراوری کیت های آزمایش ویروس کرونا را به شدت افزایش دهد و مشاغل این کشور هم باید کماکان بسته بمانند تا از شیوع گسترده تر کرونا جلوگیری گردد. اظهارات وی در شرایطی صورت می گیرد که ترامپ میخواهد در 12 آوریل تمامی کسب و کارها در آمریکا را به حالت عادی بازگرداند تا از تأثیر مالی شدید کرونا بر زندگی مردم آمریکا که می تواند انتخاب مجدد وی را به خطر بیندازد، جلوگیری گردد.

گیتس در واکنش به این موضوع گفت: من می دانم سیاست قرنطینه آثار فاجعه باری بر اقتصاد دارد، اما راهکار میانه ای وجود ندارد و تعطیلی مشاغل و خانه نشینی باید برای شش تا ده هفته ادامه یابد.

مؤسس مایکروسافت ادامه داد: بسیار سخت است که به مردم بگوییم به رستوران رفتن ادامه دهید، بروید خانه های تازه بخرید، جسدهای فوت شدگان از کرونا را در گوشه و کنار نادیده بگیرید، زیرا بعضی سیاست مداران فکر می نمایند رشد فراوری ناخالص داخلی است که اهمیت دارد. البته این هم سخت است که به مردم بفهمانی فعالیت های آنها موجب انتشار بیشتر این ویروس می گردد.

وی توضیح داد: ما شانس اینکه کرونا را بدون تعطیلی کنترل کنیم از دست داده ایم و باید در ژانویه به این موضوع توجه می کردیم که ویروس تازه در چین شناسایی شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "واکنش آمریکا به کرونا کند بود، سرعت فراوری کیت باید افزایش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به کرونا کند بود، سرعت فراوری کیت باید افزایش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید