اتباع خارجی که قبل از شیوع کرونا در قم بودند ساماندهی شدند

به گزارش وبلاگ ممتاز آنلاین، معاون استاندار قم از ساماندهی اتباع خارجی که قبل از شیوع کرونا در قم بودند اطلاع داد و گفت: کلیپ حضور اتباع خارجی در قم ساختگی است و با هدف تخریب و ادامه پروژه قم هراسی فراوری شده است.

اتباع خارجی که قبل از شیوع کرونا در قم بودند ساماندهی شدند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ممتاز آنلاین، بیژن سلیمان پور با اشاره به ساخت کلیپی در فضای مجازی مبنی بر وجود اتباع خارجی بعد از شیوع کرونا در قم، گفت: این کلیپ ساختگی است و با هدف تخریب و ادامه پروژه قم هراسی در فضای مجازی تهیه شده است اما این افراد قبل از شیوع بیماری در قم حضور داشتند و ما برای بازگشت آن ها به کشورشان ضمن رایزنی با وزارت امور خارجه با سفارت های کشور این اتباع مذاکره نموده و در کمال احترام آن ها را به کشورشان بازگشت دادیم.

وی اضافه نمود: از مجموع یک هزار و 138 زائر هندی در 5 مرحله به کشورشان بازگشت و ساماندهی شدند و تنها 338 نفر در قم باقی مانده اند که در کمال احترام و رعایت موازین بهداشتی آن ها را نگهداری می کنیم تا بعد از ایجاد شرایط مناسب آنان را به کشورشان بازگشت دهیم.

ورود 40 هزار خودرو به قم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به کاهش خودروهای ورودی به شهر قم در ایام نوروز نسبت به سال گذشته اعلام کرد: با توجه به کنترل ورودی های شهر قم با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در روزهای نهم و دهم فروردین ماه فقط 40 هزار خودرو وارد استان قم شدند.

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفته قم در محور مواصلاتی 17 استان کشور ورودی خودروها در نهم فروردین ماه نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته 70 درصد کاهش یافته است.

سلیمان پور مطرح نمود: دهم فروردین ماه هم بیش از 37 هزار خودرو وارد قم شد که در مدت مشابه آن در سال گذشته با کاهش 73 درصدی روبرو بود است و با توجه به اقدامات اجرا شده در استان قم مدیریت بحران قم از سوی ریاست جمهوری تقدیر شد.

جلوگیری از ورود خودروهای غیر بومی به قم

وی گفت: در ورودی های استان از ورود خودروهای غیر بومی جلوگیری شده که با این کنترل ها مانع ورود 10 هزار و 418 خودرو به شهر قم شدیم که با احتساب 3 نفر سرنشین در هر خودرو از ورود بیش از 30 هزار نفر به قم جلوگیری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اتباع خارجی که قبل از شیوع کرونا در قم بودند ساماندهی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتباع خارجی که قبل از شیوع کرونا در قم بودند ساماندهی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید